Co je to hypnóza?

Hypnóza je hlavní metoda, kterou používám při práci s mými klienty. Klienti obvykle mají spoustu otázek předtím, než začne hypnotické sezení. Jedinou věcí, která by mohla zabránit vstupu do hypnózy, je strach.

Proto je nutné před začátkem hypnózy vyjasnit mýty a polopravdy o hypnóze, které klienti obvykle slyšeli v televizi nebo četli na internetu poznámky o hypnóze od lidí, kteří o hypnóze vědí velmi málo.

Hypnóza je stav soustředěné pozornosti. Tento stav zažíváme každý den. Když jste uvolnění tak, že nejste rušeni zvuky kolem vás, jste ve stavu lehké hypnózy.

Většina z nás vstupuje do hypnotického stavu každý den, když se ponoříme do knihy nebo filmu nebo když odřídíme autem nějakou vzdálenost, aniž bychom si uvědomovali, že jsme to udělali. Kdykoliv zavřete oči, a něco si začnete představovat jste ve stavu lehké hypnózy.

Kdykoliv jsme ve stavu „automatického pilota“ ve stavu, kdy ztrácíme ponětí o čase, jsme v hypnóze.

Jeden z cílů hypnózy je mít přístup k podvědomí.

Veškerá hypnóza je sebe-hypnóza, klient musí zhypnotizovat sám sebe na základě instrukcí, které slyší od hypnotizéra. Hypnóza je stav, do kterého klient vstupuje se svým svolením. Nikdo nemůže být zhypnotizován proti své vůli.

Podvědomá mysl funguje na hlubší úrovni, než je naše obvyklá úroveň vědomí.  Naše podvědomí může přinášet kreativní řešení našich problémů. Jsme v hypnóze, kdykoliv se vztah našeho vědomí a podvědomí přemění tak, že podvědomí hraje dominantní roli. Jsou různé úrovně hypnózy od lehkých až po hluboké.

Hypnóza není spánek, když jste v hypnóze, nespíte. Někteří lidé mají strach, že z hypnózy nevystoupí. Na to jim odpovídám:  „Ještě nikdo nikdy v hypnóze nezůstal.“

Kdykoliv budete chtít vystoupit z hypnózy, stačí jediná myšlenka na to, že už nechcete být v tom krásném stavu uvolnění, kterým hypnóza je, můžete otevřít oči a vystoupit z hypnózy, kdykoliv chcete.

Někteří mají strach, aby je hypnotizér v hypnóze nemanipuloval, aby je neovládal.

Vaše vědomá mysl si všechno uvědomuje, zatímco jste v hypnóze. Vaše vědomá mysl bere na sebe jinou úlohu, když jste v hypnóze, vaše vědomí vás chrání. Kdykoli slyšíte v hypnóze sugesci, slyšíte ji jasně a zřetelně, můžete se tedy rozhodnout, zda ji přijmete do svého podvědomí nebo ne.  Nikdo vás tedy v hypnóze nemůže kontrolovat, máte v tomto stavu plnou kontrolu.

Někteří lidé se bojí, že mi v hypnóze prozradí všechna svá tajemství.

Hypnóza není sérum pravdy.

I když jste v hluboké hypnóze, vaše mysl je schopná si uvědomovat, komentovat a kritizovat. V hypnóze je vaše mysl o stovky procent bdělejší, než je v obvyklém stavu bdělosti, ve stavu, kdy čtete tento článek. Tedy, co mi nechcete prozradit, to neřeknete.

V hypnóze je vaše mysl při plném vědomí, posuzuje a uvědomuje si, co se děje.

Hypnóza není nebezpečná, je to metoda, která se používá po stovky let a za tu dobu nebyl zaznamenán ani jeden případ, který by potvrdil, že by hypnóza někomu ublížila.

Hypnóza má potenciál odstranit vážné problémy, které by jinak bez této metody nebylo možno odstranit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak na to se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..