Jak zhubnout s využitím hypnózy a síly podvědomí

Hubnutí
Přišla za mnou klientka na hypnózu, protože měla 40 kilo nadváhu. Divila se proč – podle svých slov vůbec nejedla, naopak byla zvyklá držet velice přísné hladovky, které na začátku měly ten efekt, že způsobily snížení hmotnosti, ale potom se hmotnost zastavila na jednom čísle a nešla dolů. Klientka si hladovky pochvalovala, nedala na ně vůbec dopustit, nenechala si je vymluvit, pouze byla zklamaná, že její váha dlouhou dobu zůstávala stejná.

Podle mého názoru držet hladovky může jen zdravý jedinec, který nemá velkou nadváhu. Stejný efekt jako hladovky mají i drastické diety, které jsou založené na hladovění.

Před deseti lety jsem chtěla pět kilo zhubnout a moje velmi dobrá kamarádka, která se pravidelně „vzdělávala“ čtením ženských časopisů, mi vsugerovala dietu, kde pijete první den vodu, druhý den ovocné šťávy a další dny také do sebe nemůžete dostat skoro vůbec nic. Zkolabovala jsem už první den, bylo mi skutečně špatně a nemohla jsem se na nic soustředit, pořád jsme myslela na to, jaký mám hlad a kamarádce jsem doporučila, ať si svoje rady raději nechá pro sebe.

Při držení hladovky se snižuje metabolizmus, a pokud už se jednou pořádně zpomalí, nemusí se už vůbec vrátit na původní rychlost spalování.

Známý je experiment s krysami. Psychologové rozdělili krysy do dvou skupin. První skupině dávali přiměřené množství jídla. Druhou skupinu nechali hladovět. Po několika dnech obě skupiny krys byly vystavěny velkému množství opravdu lákavého jídla. První skupina, která nebyla vystavena nedostatku, konzumovala jídlo v přiměřeném množství. Druhá skupina však do sebe ládovala několikrát více jídla než skupina první kontrolní.

Sami víte na základě vlastní zkušenosti, že když celý den z nějakého důvodu nemůžete se pořádně najíst, potom večer přijdete domů a vybílíte celou lednici.

Že mám pravdu? 🙂

Co z toho vyplývá?

Diety, kde musí člověk hladovět, opravdu nefungují.

NLP a hypnóze máme jiný užitečnější přístup. U velké nadváhy hledáme důvod, proč se podvědomí našeho klienta rozhodlo obalit ho tukem.

Před čím jej chrání?

Pamatujte na to, že podvědomí je nelogické.

Řeší věci nelogickým způsobem, protože jeho hlavní úlohou je nás chránit.

Např. podvědomí ženy, která si prožila negativní sexuální zkušenost, se může rozhodnout obalit ji tukem, aby se stala pro muže nepřitažlivou.

Podvědomí je spokojené, protože „vyřešilo“ problém s muži. Ovšem ta žena se musí potýkat s problémem úplně novým.

Potom měníme reakci na běžné denní spouštěče – řekněme, že když do nervové soustavy klienta pronikne vizuální vjem kávy, jeho normální reakcí je dát si něco sladkého, pomocí techniky na negativní chování, měníme nervové dráhy v jeho mozku tak, aby klient reagoval jiným způsobem např. tak, že si začne číst knížku nebo bude dělat cokoliv jiného užitečného namísto nacpávání se sladkým.

Dále podle NLP techniky přemapování měníme kódování té zkušenosti ve vaší nervové soustavě, prostě, aby vám ta nezdravá věc, kterou konzumujete ve velkém množství, již přestala chutnat.

Samozřejmě každý klient je jedinečný, má jiné životní zkušenosti, měl specifické dětství, a proto u každého klienta zvlášť určujeme strukturu jeho problému: Jakým způsobem si ten svůj problém ve své hlavě vytváří?

Postupujeme podle neurologických úrovní a hledáme věci, které se musí v jeho podvědomí změnit, aby si problém již nemusel vytvářet.

Jakou máte zkušenost s hubnutím vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak na to se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..