Mýty a fakta o hypnóze

Fractal20090505 animated
Creative Commons License photo credit: SantaRosa OLD SKOOL

Mnoho lidí neví, co je to hypnóza nebo má o ní zkreslené a falešné představy, které jsou založeny na mýtech a polopravdách, které někde slyšeli nebo které viděli v televizi. Proto jsem se rozhodla napsat tento článek s nejčastějšími otázkami o hypnóze, abych pomohla druhým pochopit, jak skvělým nástrojem hypnóza v osobním rozvoji je, a abych je zbavila strachu, který z hypnózy mohou mít.

Co je hypnóza?

Hypnóza je stav hlubokého uvolnění a stav soustředěné koncentrace. Donedávna se věřilo, že hypnóza je stav podobný spánku nebo že je to ztráta vědomí. Obě tyto představy jsou falešné. Hypnóza je přirozený a zdravý stav mysli.

V hypnóze hypnotizér mluví k podvědomí klienta a dává mu pozitivní sugesce (pozitivní výroky, programy) které slouží k pozitivnímu programování mysli klienta.

Je hypnóza bezpečná?

Hypnóza je normální, zdravý stav mysli. Navzdory tomu, co se povídá, v historii není ani jeden zdokumentovaný případ, který by potvrdil, že hypnóza hypnotizovanému uškodila.

Jaká je historie hypnózy?

Za objevitele hypnózy se považuje francouzský lékař Messmer.

Např. otec moderní psychologie používal hypnózu k léčbě svých pacientů.

Co se děje při hypnóze?

Při hypnóze klient dosáhne stavu fyzické a mentální relaxace. V hypnóze vědomá mysl (její racionální a analytická část) odpočívá. Hypnóza umožňuje ponoření se do paměťové banky, která leží v podvědomí a naleznout tam příčinu problémů klienta. Během hypnózy hypnotizovaný slyší a vnímá hlas průvodce hypnózou, mysl hypnotizovaného je bdělejší o 300 až 400 %, proto je schopen se rozhodnout, zda sugesce do svého podvědomí přijme nebo ne.

Může být kdokoliv hypnotizovaný?

Kdykoliv, kdo má IQ vyšší než 70, může být zhypnotizovaný. Někteří lidé se dostávají do hypnózy snadněji. Čím více cvičíte sebe-hypnózu, tím snadněji vklouznete do toho krásného stavu fyzického a mentálního uvolnění, kterým hypnóza je. Mnoho lidí si po prvním sezení myslí, že nebyli hypnotizováni. Ale čím více nacvičují sebe-hypnózu, tím je jejich vstupování do hypnózy kvalitnější a hlubší.

Je hypnóza stejná jako meditace?

Aktivita mozku v hypnóze je jiná než aktivita mozku člověka, který medituje nebo spí.

Ztratím v hypnóze vědomí?

V hypnóze jste stále při vědomí, ale je možné, že po vystoupení z hypnózy si vaše vědomí nebude pamatovat, co se dělo. Ale vaše podvědomí si pamatuje všechno. Proto je například velmi důležité, co říkají doktoři pacientovi, o kterém si myslí, že ztratil vědomí.

Kolik sezení budu potřebovat?

Každý klient potřebuje jiný počet sezení, protože každý klient a každý problém je jiný. Všeobecně klient potřebuje 1 až 3 sezení na jeden problém. Pokud klient přijde s vícerými životními výzvami, počet sezení se může zvýšit, protože vždy pracujeme na jednom sezení na jednom problému.

Mohu se naučit sebe-hypnózu?

Sebe-hypnózu Vás naučím na kurzu nebo během našich sezení. Sebe-hypnóza Vám umožní změnit negativní programy a myšlenky a pocity, které vám neslouží, sám v pohodlí domova.

Co když se nevzbudím?

Nikdo nikdy v hypnóze nezůstal. Nemůže se to stát. Pokud hypnotizér opustí pokoj, buď usnete, a potom se probudíte nebo vyjdete přirozeně z hypnózy, protože vaše podvědomí si všimlo, že neslyšíte hlas hypnotizéra, který by vás v hypnóze vedl. Občas se stává, že klient vejde do tak krásného a hlubokého stavu hypnózy, že se mu nechce tento příjemný stav opustit, ale i tento klient nakonec vyjde z hypnózy.

Může mě hypnotizér v hypnóze přesvědčit udělat něco, co by bylo proti mé vůli, morálce nebo přesvědčení?
Může se mnou hypnotizér manipulovat?

Hypnotizér vás v hypnóze nemůže přinutit udělat něco, co je proti vaší morálce nebo přesvědčení. Lidé si myslí, že jevištní hypnotizéři nutí druhé dělat věci, které jsou proti jejich vůli, pravdou je, že oni sami si vybírají dělat věci, které jsou legrační nebo šokující. (štěkat v hypnóze jako pes atd.)

V hypnóze je Vaše mysl bdělejší o 300 až 400 %, proto nikdy neuděláte něco, co nechcete udělat, nikdy v hypnóze neuděláte něco, co je proti vaší morálce nebo přesvědčení.  Dobrý hypnotizér si vybírá z publika kandidáty na hypnózu za pomocí speciálních testů, kteří mají sklony k předvádění se a jsou vysoce sugestibilní (ochotni přijmout jeho sugesce)

Pravda o hypnóze:

Veškerá hypnóza je sebe-hypnóza. Já Vás nemůžu zhypnotizovat, vy musíte zhypnotizovat sami sebe za pomocí instrukcí, které slyšíte. Já mohu být pouze Vaším průvodcem hypnózou.

Hypnóza může být tím nejdůležitějším nástrojem k pozitivní sebe-změně a vyřešení Vašich problémů. Dobří hypnotizéři vědí, jak odstranit vnitřní bloky a negativní programy a vytvořit nové pozitivní přesvědčení, které vám umožní změnit způsob, jakým myslíte, cítíte a chováte se.

Naučte se hypnotizovat sami sebe na Intenzivním kurzu sebehypnózy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak na to se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.