Odvykání kouření za pomocí hypnózy

BldDwCg
Creative Commons License photo credit: Symic

Většina kuřáků to zažila více než jednou. Několik týdnů za pomocí síly vůle vydrží bez cigaret, ale potom se něco stane, např. se jim porouchá auto na cestě do práce a oni si zapálí a všechna ta snaha předcházejících týdnů, kdy se snažili nekouřit, je pryč. Závislosti a zvyky jsou velmi chytré, protože fungují na podvědomé úrovni. A je jedno, jak silné je vaše odhodlání, vaše závislost čeká na okamžik, kdy budete oslabení a potom udeří. A potom si stačí vytvořit tu nejtvořivější výmluvu, proč je v pořádku si jednu zapálit.

Jak tedy zůstat nekuřákem? Je velký rozdíl mezi kuřákem, který přestal kouřit a mezi nekuřákem. Kuřák odolává cigaretě, ale pro nekuřáka je nemožné si znovu zapálit za jakýchkoliv okolností. Možná, že jste někdy slyšeli člověka, který přestal kouřit před pěti lety, říkat: pokaždé, když si uvařím kafe, mám chuť na cigaretu. To znamená, že tento člověk přestal kouřit na vědomé úrovni, ale ne na podvědomé. Na podvědomé úrovni je kouření pro ně stále přitažlivé a kdykoliv mohou začít kouřit znovu. Samozřejmě, někdy se kuřákům podaří přestat kouřit silou vůle, záleží na tom, jak hluboce a jak dlouho je tento program usazen v podvědomí kuřáka a jak moc si spojujete s cigaretami pocit svého bezpečí.

Proč vůbec kuřáci začínají kouřit?

Známe důvod, proč lidé jsou kuřáky. Většinou kuřáci začínají kouřit kvůli své potřebě bezpečí. Obvykle, když jsou velmi mladí mezi 12 a 20 lety, chtějí patřit do skupiny přátel. Bezpečí je základní potřeba pro všechny lidské bytosti. My obvykle dostaneme všechno bezpečí, které potřebujeme, pokud vyrůstáme ve fungující rodině. Ale často ve věku mezi našimi 12 a 20 lety naši rodiče se nám nezdají tak chytří, jako bývávali a my ztratíme schopnost získat pocit bezpečí od nich. A my na místo, abychom získávali bezpečí od rodiny, chceme to bezpečí získat od skupiny přátel ve škole. Někteří z nich kouří, někteří z nich ne.

Pokud máme pocit, že nepatříme do určité skupiny, nedostáváme nutné bezpečí, které potřebujeme, je to pro nás náročná situace. Naše podvědomí nás musí chránit proti nebezpečí, a proto podvědomí nám řekne, že kuřáci jsou přijímáni a že jsou v bezpečí. Když se to stane a někdo vám nabídne cigaretu a vy ji přijmete, okamžitě se cítíte být součástí té skupiny a úroveň vašeho bezpečí stoupá. A to je důvod, proč lidé začínají kouřit.

Pokud chcete přestat kouřit, udělejte to správně

Existuje mnoho způsobů a návodů, jak přestat kouřit: nikotinové žvýkačky, náplasti atd. Tyto návody, ale postrádají jednu důležitou součást a tou je podvědomá mysl. Pokud si chcete dát práci s osvobozením se od příšerných následků kouření, udělejte to správně.

Po jednom hypnotickém sezení, odejdete jako nekuřák, pokud opravdu chcete přestat kouřit nebo vás můžeme naučit techniku sebe-hypnózy, pomocí které sami naprogramujete svoje podvědomí na to, že cigarety jsou vám odporné a jste nekuřákem.

Klíčem k úspěšnému použití hypnózy nebo sebe-hypnózy je touha klienta nadobro přestat s kouřením. Navzdory rozšířené představě, v hypnóze nemůžete být přinuceni udělat něco, co si sami nepřejete udělat. Pokud ve vašem škodlivém zvyku nevidíte problém nebo dokonce rádi kouříte, hypnóza pro vás nic neudělá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak na to se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..