Jak se zbavit hněvu

Otázka, kterou si teď možná kladete, zní: „Proč bych to měl/měla udělat“?

Bylo vědecky prokázáno, že většina nemocí je psychosomatického původu. Pokud budete v sobě potlačovat hněv a ve své mysli jej usazovat a živit, projeví se v podobě nemoci. Vaše tělo a mysl jsou propojeny.

Silou vaší mysli se můžete zbavit bolesti nebo naopak špatným používáním vaší mysli si můžete tělesnou bolest vytvořit. Dlouhotrvající hněv může způsobit stres a chronický stres vytváří fyzické změny v těle: nemoci srdce, poruchy imunitního systému, rakovinu, osteropózu (nemoc, která způsobuje měknutí kostí)

Vztahy, které tvoříme, mají největší vliv na naše zdraví. Na druhou stranu, když jsme sami, máme tendenci se přejídat, příliš pracovat a příliš holdovat alkoholu. Být sám/sama tedy není řešení problému. Mnoho lidí má problém si najít k sobě partnera/ partnerku.  Láska přitom není o tom najít tu správnou osobu, ale být tou správnou osobou.

Zlost má kořeny v posuzování. Od svého okolí a od všech lidí, kteří nám vstoupí do života, máme očekávání. Očekáváme, že se lidi kolem nás budou chovat podle určitých norem a pravidel, které jsme si pro ně sami určili. Také lidé kolem nás jsou rozzlobení, pokaždé když nesplníme jejich očekávání. Když nesplníme očekávání našeho okolí, následuje věta: „Ty jsi mě zklamal/a.“

Na toto citové vydírání můžete reagovat slovy: „Nezklamal/a jsem tě, zklamala jsem pouze představu, kterou jsi ty měl/a o mně. Představa, kterou ty si měl/a o mně, nejsem já.“

Rodiče často mají přehnané očekávání od svých dětí.

Když jsem vyrůstala, moje matka ode mě očekávala, že budu ve všem nejlepší. Osvobození přišlo, až když jsem si uvědomila, že nemusím být dokonalá. Osvobození přišlo, až jsem si v regresní hypnóze uvědomila příčinu svých problémů.

Dětská zranění způsobená přehnaným očekáváním rodičů se mohou dlouho hojit.

Zodpovězte si následující otázky:

  • Měli na Vás rodiče přehnané požadavky?
  • Používali vás k tomu, aby se s Vámi mohli chválit před svými přáteli a příbuznými?
  • Nutili Vás k tomu, abyste byli dokonalí?
  • Trestali Vás psychicky/ fyzicky pokaždé, když jste udělali chybu?

Potom v sobě můžete mít dětské zranění, které vám nedovolí být tou nejlepší verzí sebe, jakou jen můžete se stát.

Klíčem k uzdravení je zbavení se negativních emocí a myšlenek a nalezení vnitřního míru, radosti a štěstí.

Pro uvolnění hněvu a zbavení se potlačených emocí u mých klientů používám hypnózu. Pokaždé když se potýkáme s emocemi, naše vědomí odchází a my se řešíme emotivní situace naší podvědomou myslí, proto je potřeba napravovat emotivní problémy na podvědomé úrovni.

Položili jste si někdy otázku, proč lidé chodí např. deset let k psychologovi/ psychiatrovi, aniž by u nich došlo ke zlepšení? Pokud psychologové/psychiatři nepoužívají hypnózu, mají pouze omezené možnosti pomoci svým pacientům. Protože svojí terapií komunikují pouze s vědomou části mysli, která má na náš život pouze omezený vliv. Mnohými opakovanými výzkumy bylo potvrzeno, že mozek je geniálně stvořený biologický počítač a jeho původní programové vybavení lze přeprogramovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak na to se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..